1 1 1
 
 
2868
 
kızılay marşı
 
Faaliyetlerimizden haberdar olmak için siz de mail listemize üye olun.
Ad Soyad
E-Mail

 FAALİYETLERİMİZ

Türk Kızılay'ı, Balıkesir Şubesi Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi “Regaip Kandilinde Dünyaya Gelmiş Bebekleri” sevindirdi.


Yaşamın her anında ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Türk Kızılay'ı, “Mübarek Regaip Kandil Gecesinde"  "Sevgi Bohçası" ile (maddi durumu yetersiz ailelere doğum sonrasında) destek oldu.

 

 

Bu kapsamda Regaip gecesinde doğan bebeklerin ve annelerinin temel ihtiyaçlarının Türk Kızılay'ı tarafından karşılandı. Türk Kızılay'ı Balıkesir Şubesi tarafından Atatürk Devlet Hastanesi'nin doğum servisinde yapılan incelemede, bebek sahibi olan ve herhangi bir sosyal güvencelerinin olmadığı tespit edilen, maddi imkânsızlık içerisindeki aileler tespit edildi. Sosyal yardım ile temel bebek ve anne bakımına yönelik ihtiyaçlarının karşılanması projenin amacını oluşturuyor. "Sevgi Bohçası Projesi"ni 2012 Anneler Gününde Türk Kızılay'ı Balıkesir Şubesi Kadın Kolları, Atatürk Devlet Hastanesi doğum servisinde dünyaya gelen ihtiyaç sahibi ailelerin bebeklerinin ve annelerinin öncelikli olarak hijyen, giyim eşyası ve benzeri ihtiyaçlarını karşıladı. Doğumun ardından ailelere teslim edilen, "Sevgi Bohça"larının her birinin içinde bebek için, bebek tulumu / zıbın takımı, pamuk (1 adet), bebek bezi (2 paket), ıslak mendil (2 paket), pişik kremi (1 adet), şampuan, sabun, yelek veya ceket bulunurken, anne için de bir gecelik ile hijyenik ped yer alıyor.

          Türk Kızılay'ı Balıkesir Şubesi'nin Atatürk Devlet Hastanesi'ndeki ziyaretine Kızılay Şubesi; Sevgi Bohçaları ile sürpriz yaşayan doğum yapan aileler de büyük sevinç yaşarken Kızılay yetkililerine teşekkür ettiler. Mübarek Regaip gecesinde doğum yaparak en güzel hediyelerini kucaklarına alan anneler Türk Kızılay'ının sürpriziyle sevinçlerini katladılar. Öte yandan, Türk Kızılay'ı Balıkesir Şubesi Kadın Kolları Üyeleri Selma YARDAN, Selcan Gündoğan, Hanife Kara  ve Nurten Eryaşa  böyle bir etkinliği gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiler. Kızılay şubesi yetkilileri Sevgi Bohçası'ndan başka, hastanenin doğum servisinde göre yapan hemşire, diğer bayan hastaların  Mübarek Regaip Gecelerini tebrik edilmiştir.

Balıkesir Kızılay Şube Başkanı Av. Hüseyin GÜNDOĞAN 2012 yılı içersinde dünyaya gelmiş “maddi durumu yetersiz ailelerin” 31 bebeğin ihtiyaçlarının Türk Kızılayı tarafından Karşılanıp bundan sonrada devam edileceği bildirdi. 

 

 

FAALİYETLERİMİZ

Minik Öğrencilerden

Van Afetzedelere Yardım

Balıkesir'de ilköğretim öğrencileri okul harçlıklarından ayırıp biriktirdikleri paraları "Van Depreminde Zarar görenlere" ulaştırmak üzere Türk Kızılay'ı Balıkesir Şubesine bağışta bulundular.

Harçlıklar dan 25 kuruş, 50 kuruş ve 1 TL ve üzerindeki biriktirdikleriyle 428,00TL. yi makbuz karşılığı Kızılay yetkilileri tarafından teslim alındı. Çocukların bu duygusal hareketi herkesi duygulandırdı. 

 Balıkesir'in merkeze bağlı Bakacak köyündeki Şehit Yüksel Bayhan İlköğretim Okulu'nda Kızılay Kulübü öğrencilerinin öncülüğünde kampanyaya katılan öğrenciler okuldaki harçlıkların toplayıp Kızılay'a bağışda bulundular. 5 kuruş, 10 kuruş, 25 ve 50 kuruş ile 1 TL'den oluşan yardımları 428,00 TL para Kızılay Derneği Balıkesir Şube Başkanı Hüseyin Gündoğan tarafından teslim alındı.  

KENDİLERİ MİNİK YÜREKLERİ BÜYÜK

Okul Müdürü Kızılay'ın geçen seneki Kurban Bayramı'nda başlattığı, "Kurbanlarınız Pakistan ile Kardeş Payı" kampanyasına da katıldıklarını ve yine öğrencilerin harçlıklarından biriktirip kurban bağışında bulunduklarını hatırlattı. Raşettin Dağ, "Vanda Meydana Gelen Deprem" sonucu, okul olarak bir nebze olsun faydamız olur diyerek  Kızılay Kulübü Öğrencilerinin başlatmak istediği bu kampanyaya izin vererek, Elimizden geldiği kadarıyla  25 kuruş, 1 TL gibi miktarlarla destek olmaya özen gösterdik.

Kızılay Kulübü öğrencilerimizin önderliğinde tüm öğrencilerimiz harçlıklarından artırdıkları paralarla kampanyamıza katıldılar.

Onun için bizim her zaman yanımızda olan güvendiğimiz dostumuz, kara gün dostumuz olan Kızılay'a teşekkür ediyoruz" dedi.


Kurban bağışıyla alakalı kampanyanın yürütülmesinde rehber öğretmen olarak görevlendirilen Resim İş ve Görsel Sanatlar öğretmeni Ümran Dağ da öğrencileriyle gurur duyduğunu belirtti. Ümran Dağ, "Bu projeye rehber öğretmenliği yaptığım için mutluyum. Geçen yıl da olduğu gibi öğrencilerimize, öğretmen arkadaşlarıma ve okul müdürümüze teşekkür ediyorum. Duyuru geldikten sonra öğrencilerimizle toplantılar yaptık, neler yapabiliriz diye tartıştık. Okulda değil de daha çok köyde nasıl bir ortak proje çalışması yapabiliriz diye düşündük ve bu işe kalkıştık. Umarım faydamız olur" dedi.


Türkiye Kızılay Derneği Balıkesir Şube Başkanı Avukat Hüseyin Gündoğan, gördükleri ve yaşadıkları bu manzara karşısında çok duygulandıklarını ifade etti. Hüseyin Gündoğan, "Bu genç evlatlarımızın, çocuklarımızın davranışları bizi derinden etkiledi. Geçen sene Kızılayımızın başlatmış olduğu kurban kampanyasında bağışta bulunmak suretiyle gönülleri fethettiler. Bu yıl ki Van Depreminde ki yaraların sarılmasında gösterdikleri destek içinde bu evlatlarımız, bu çocuklarımız anne-babalarının kendilerine harçlık olarak verdikleri paraları biriktirmek suretiyle Kızılay'a bağışda bulurdular. Kendileri Türkiye'nin gönlünü fethetti, bizlerin gönüllerini fethetti. Kendilerine, öğretmenlerine, okul müdürüne ve ailelerine teşekkür ediyoruz. Bizleri tekrar tekrar duygulandırdılar, eksik olmasınlar. Bu geleneğin diğer okullara ve öğrencilere de örnek olmasını temenni ediyoruz. Bu duygusal hareketlerinden dolayı tekrar kendilerine teşekkür ediyoruz" dedi.


Daha sonra çocukların bağışladığı 428,00 TL para Kızılay şubesi yetkililerince makbuz karşılığında teslim alındı.

Harçlıklarından;

Van Depremzedelere yolladı

11 yaşındaki Fatma Nur GÜLENÇ; Yaz döneminde yaptığı Kuran hatminde akrabalarının takıları ve kendisine verilen bağışlardan biriktirği harçlıklarından bir kısmını Türk Kızılayı aracığı ile  Deprem Zedelere Gönderilmek üzere Balıkesir Kızılay Şubesine Makbuz Karşılığı Teslim etti.

Balıkesir Zağnospaşa İlk Öğretim Okulu 6 sınıfta Okuyan ve bir evin tek çocuğu olan Fatma Nur GÜLENÇ; "Van'da ki Depremzedelerin ihtiyaçlarının giderilmesinde bir katkım olsun diyerek  babam (Cemil) ve Annem (Ganime) 'e sorarak Bana Verilen takı ve harçlıklarımdan biriktirdiklerimden, bir kısmını göndermek istediğimi söyledim. Onlarda çok iyi olur seninde zekatın olmuş olur dediler.Babamla beraber 280.00TL. Van'daki İhtiyaç sahiplerine Ulaştırmak üzere Balıkesir Kızılay Şubesine geldiklerini söylediler."  

 

Kızılay Balıkesir Şubesi Olarak 280.00TL.nin  Makbuz kesilerek Fatma Nur GÜLENÇ' teslim edildi.

Balıkesirde Kutlu Doğum Haftasında Etkinlikleri
19.04.2012 11:04:08

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed'in (s.a.s) doğum günü olan 20 Nisan tarihi münasebetiyle 14-20 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Kutlu Doğum Haftası Balıkesir'de büyük coşku içinde kutlandı. Zağnos Paşa Camii'nde düzenlenen törenler renkli görüntülere sahne olurken vatandaşlar aileleriyle birlikte camiye akın etti.

İl Müftüsü Turgut Açari'nin açılışını yaptığı Kutlu Doğum kutlamalarında vatandaşlara gül
hediye edilirken, kitap ve broşürler dağıtıldı. Zağnos Paşa Camisindeki kutlamalara katılan yüzlerce vatandaş, Peygamber efendimiz Hz. Muhammed'i andı, dualar edildi. Mevlit ve ilahilerin okunduğu programda Kızılay Şubesi tarafından kan bağışı toplandı. Cami önüne getirilen Kızılay'a ait büyük kan otobüsünde gönüllü bağışçıları ziyaret eden İl Müftüsü Turgut Açari, kağ bağışlayan vatandaşlara gül hediye edip, Kutlu Doğum Haftalarını kutladı. İl Müftüsü Turgut Açari, "Miladi takvime göre 1441. yılını bu isimle başlayan kutlamanın da 24.'sünü yapıyoruz. Birçok etkinlik başlattık. Bunlardan birisi de kan bağışı. Kızılay ekibimiz de erkenden yerini aldı. Kan bağışında bulunanlara, ekipte çalışanlara bu haftaya diye katılan herkese teşekkür ediyorum. Kan bağışı yapanlara bu haftanın simgesi olan gül veriyoruz" dedi.

Kutlu Doğum kutlamalarında
Türk Kızılayı da kan topladı. Paşa Camii önüne konuşlandırılan seyyar kan aracında görevli Kan Merkezi ekibi gönüllü bağışında bulunmak isteyenlere yardımcı oldu. Önce form doldurup testten geçen vatandaşlardan sağlık durumları uygun olanların bağışları kabul edildi. Türkiye Kızılay Derneği Balıkesir Şube Başkanı Avukat Hüseyin Gündoğan, gönüllü bağışçılara teşekkür etti. Vali Yardımcısı Nusret Şahin, Belediye  Başkanı İsmail Ok İl Müftümüz Turgut AÇARİ,  Kızılay Gençlik Kolları ve Minik Gönüllüler, Kızılay Kan bağışcıların katılımı ile yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

  

 

 

 

 

 

Türk Kızılayı Balıkesir Bölge Toplantısı

Türk Kızılayı Balıkesir Bölge İstişare Toplantısı Asya Termal Otel'de yapıldı.

Balıkesir düzenlenen Kızılay Bölge Toplantısına, Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, Türk Kızılayı Genel Başkanı A. Lütfi Akar, Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok, Garnizon Komutan Vekili Kurmay Albay Vahap Özoğlu, Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Hasan Karahan, Kızılay Genel Sekreteri Muzaffer Komit, yönetim kurulu üyesi Hayati Çetin, Kızılay teftiş Kurulu Başkanı Özkan Kalemci, İl Müftüsü Turgut Açari, Gençlik Hizmetleri ve Sipor İl Müdürü İlhan Arslan, Balıkesir Şube Başkanı Avukat Hüseyin Gündoğan, 9. Ana Jet Üs Komutan Vekili Albay İshak Dayıoğlu, İl Emniyet Müdür Vekili Aydın Gider, İl Afet ve Acil Durum Müdür Vekili Bayram Şahin, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Yalova şubelerinin başkan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

              

    

KIZILAY'DAN MEVLANA EVİ
10.05.2012 13:14:29

Evi Yanan Abdullah DEMİRKAN’a

Kızılaydan Mevlana Evi.

Balıkesir Merkez Kozderegüvem köyü halkından Abdullah DEMİRKAN’a ait 2 katlı evde çıkan yangın ile  eşyalarının hiç biri kurtarılamamış ev 4 duvar kalarak kullanılamaz hale gelmiştir.Kızılay Mevlana evleri Kurularak yaraları bir nebze olsun sarılmıştır.

2 katlı evde 7 kiş yaşayan DEMİRKAN ailesine; Kızılay Tarafından Kurulan Mevlana evleri teslim edilmiştir.

    

  

okullarda Eğitim Veriyor

Türk Kızılay'ı gençlerimize; dayanışma, yardımlaşma ve şefkat duygularını aşılamak, geleneklerine bağlı, yurdunu ve milletini  seven sağlıklı ve Kızılaycı bir nesil yetiştirmesini sağlamak için eğitimler veriyor.

 

Bursa Kemal paşa Yangını

Balıkesir      Kızılay    Şubesi     Olarak    Bursa   Kemal  Paşa'nın   Kara  Köyünde  Meydana  gelen  Yangında  Afetzedelere   verilmek   üzere    2 ton 143 kg    gıda   yardımı   götürülüp   dağıtılmıştır.   Bir  nebze    olsun    acılarına     merhem  olmuştur.

Türk   Kızılay'ı   Afet   Yerinde   Çadırlar kurup    tüm   ihtiyaçları     giderilmeye çalışılmaktadır.

Yoğun Kar Yağışından Yollarım Kapanması

01.jpgBalıkesir’de Kar Nedeniyle Mahsur Kalan Vatandaşlara Kumanya

Türk Kızılayı yurt genelindeki şubeleri aracığıyla olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle yollarda mahsur kalan vatandaşlarımızı yalnız bırakmadı.

Türk Kızılayı Balıkesir Şubesi de yoğun kar yağışı nedeniyle, 17 Şubat Pazar günü, Balıkesir - Bursa karayolunda mahsur kalan 700 vatandaşa kumanya dağıttı. Aynı gün yolun tekrar kapanması üzerine 500 adet kumanya daha Balıkesir-Susurluk yolu üzerinde yolun açılmasını bekleyen vatandaşlara ulaştırıldı.

Yardım çalışmalarına 18 Şubat Pazartesi günü de devam eden Balıkesir Şubesi çalışanları, gün boyunca 600 adet kumanyayı dağıtarak vatandaşların beslenme ihtiyaçlarını karşıladı.

 Türk Kızılayı, 8 Mayıs Dünya Kızılay Kızılhaç Günü’nü

01.jpgTürk Kızılayı, 8 Mayıs Dünya Kızılay Kızılhaç Günü’nü yöneticileri, personeli ve 81 ilden Ankara’ya gelen gönüllüleri ve şube yöneticileri ile birlikte kutladı.

Dünyanın en geniş insani yardım ağını oluşturan ve bünyesinde yer alan gönüllüleri ile dünyanın en büyük gönüllü gücüne sahip olan Kızılay Kızılhaç Hareketi, 8 Mayıs tarihinde tüm dünyadaki Kızılay ve Kızılhaç Derneklerinin ihtiyaç sahibi insanlara yardım eli uzatmakta gösterdiği çabaları bir kez daha hatırlattı.

Tüm dünyadaki 8 Mayıs coşkusuna katılan Türk Kızılayı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan’ı ziyaret etti. TBMM Başkanı Toptan, Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali başta olmak üzere, Yönetim Kurulu Üyeleri, Dernek yöneticileri, Türk Kızılayı personeli, 81 ilden gelen Kızılay gönüllüleri ve Şube yöneticilerinden oluşan heyeti, TBMM Büyük Salonda kabul etti.

Gazze Ağlamasın

Haydi  Türkiye. Gazze Sınavı,  İnsanlık  Sınavı ! 

Şimdi  Yardım Zamanı

Gazze'de acı ve Gözyaşı her geçen gün artıyor.Saldırılardan en çok, masum sivil halk, çocuklar, kadınlar ve yaşlılar etkileniyor. zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Gazze halkı, Türkiye'den gelecek yardımları bekliyor.

Türk   Kızılayı   uluslararası   statüsü   ve   amleminin   sağladığı   uluslararası  güvence  ile,  tüm   engelemelere   karşın,   Gazze'deki   ihtiyaç    sahiplerine    Türk   Halkının  Yardımlarını   ulaştırıyor.

Gazze'ye uzanan yardım eliniz olan Türk Kızılayı, bölgedeki insanlık dramını durdurmak, ihtiyaç sahiplerinin yaralarını sarmak ve acılarını hafifletmek adına durmaksızın çalışıyor.

Tüm Bankalarda Kızlay bağış Hesapları 2868, GSM 2868'e 5 TL Mesaj, ve www.kizilay.org.tr   ,   www.balikesirkizilay.org.tr.

0 266 241 63 43 - 0 542 661 58 46

 

Türk Kızılay'ı ile Yardımlarınız Gerçek İhtiyaç Sahiplerine Ulaşıyor

 

 

Türkiye Kızılay Derneği

Balıkesir  Şubesi Olarak;

İhtiyacı olan   Herkese

malül arabası   Türk Kızılayından.

 

Öğrenciler  Kamplara 

 Gönderiliyor

.Türkiye Kızılay Derneği Olarak; Balıkesir Kızılay Şubesi Kuruluş Etkinliklerinde Piyes Hazırlayarak Gösteri yapan Ali Şuri İlk Öğretim Okulu Öğrencilerini, Ankara Kızılcahamama  10 günlük  Kampa göderilmiştir

 

Balıkesir Polis Radyosunun Tuan Çağlar ve Süleyman Utkunun hazırlayıp sundukları" Gökkuşağı" proğrammında Kızılay Şube Başkanı Hasan TAŞ ,

"Türk Kızılay'ın misyonunu-vizyonunu anlatmak, faaliyetlerini tanıtmak ve  Balıkesir Kızılay olarak yaptıklarımızı halkımız ile paylaşarak, canlı bağlantılar ile halkımızın soruları cevaplandırılmıştır.

Balıkesir Kızılay Şubesine Teşekkür Plaketi Verildi

Orman Haftası ve Ağaç Bayramı kutlama törenlerin de Balıkesir Salih Tozan Kültür ve Sanat merkezi’nde yapılan törenlerde,

 

 orman ve ağaç sevgisi ile ilgili şiirlerin okunmasının ardından Balıkesir de özel ağaçlandırma faaliyetinde en başarılı olan ilk 11 kişi kurum ve kuruluşa teşekkür belgeleri Valimiz Yılmaz ARSLAN tarafından, 2010 yılında oluşturdukları hatıra ormanlarına ise Balıkesir Belediye Başkanı İsmail OK tarafından teşekkür plaketleri verilmiştir. Balıkesir'e Hatıra ormanı kazandıran Türk Kızılayı Balıkesir Şubesine de Teşekkür belgesi verilmiştir.

Türk Kızılay'ı

Balıkesir Şubesi Hatıra Ormanı

Balıkesir Kızılay Şubesi Olarak Gönüllü Üyelerimiz ve Değişik okullardaki Öğrenciler ile  birlikte Balıkesir Belediyesinin Tahsis etmiş olduğu  Otobüslerle  Orman Bölge Müdürlüğü'nün Balıkesir Edremit yolu Evciler Köy yol ayrımında tahsis edilen ağaçlandırma sahasında fidan dikme etkinliği gerçekleştirilmiştir.

Balıkesir Şube Başkanı Av. Hüseyin GÜNDOĞAN, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Tevfik ILDIR, O. Aydın KERKENEZ, Sefer İLKBAY ve Bülent BALCI  olarak "Orman Haftası" kapsamında düzenlediğimiz  etkinliğe değişik okullardan öğrenciler ve gönüllü üyelerimiz, katılımı ile  fidan dikimi gerçekleştirilmiştir.

         

Balıkesir Orman Bölge  Planlama ve Proje Şube Müdürü Halil KARADEMİR , Ağaçlandırma Şube Müdürü İbrahim ERGÜVEN, Milli Parklar Şube Müdürü Salih TOPRAK ve Ağaçlandırma Mühendisi Turgay UÇAR'ın bilgilendirmeleri ile fidan dikimi uygulamalı olarak öğrendikten sonra 350 fıstık çamı fidanı dikilmiştir. Gün boyu süren fidan dikimi etkinliğin sonunda; öğrenciler ve gönüllü üyelerimiz piknik yaparak Kara-Gün Dostu Türk Kızılayı Balıkesir'de bir hatıra ormanı oluşturarak Balıkesir İlinin ağaçlandırılmasına katkıda bulunmuştur.

      

Balıkesir Kızılay Şubesi olarak, bu etkinlikte; Geleceğimizin Teminatı Gençlerimiz ve her zaman Yanımızda olan Gönüllü üyelerimize, doğa sevgisini aşılayarak  fidan dikme alışkanlığı kazandırmak, böylece yeşil bir Balıkesir'e ulaşmak  küresel ısınmaya dur denmek toprakların akıp gitmesine engel olmaktır. 

 

 

Bu Bölüm 7135 Defa Ziyaret Edilmiştir...

     
     
  Genel Bağış
  ok Adak Bağışı
  ok Kurban Bağışı
  ok Ayni Bağış
  ok Gıda Bağışı
 
eğitim kızılay
 
eğitim kızılay
 
kızılay gönüllü
 
kan bağışı
1
1 1 1
 
RSS Haber Okuma İletişim Maili Site Hakkında Site İçi Arama Sık Kullanılanlara Ekle Açılış Sayfam Yap